30 stycznia 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1507 Views

Rekord wstępnej rejestracji na Zegama-Aizkorri 2023

16 stycznia 2023 roku o godz. 12.00 została otwarta wstępna rejestracja na Zegama-Aizkorri 2023 w Kraju Basków. Zapisy trwały 10 dni. Ilu biegaczy zarejestrowało się na tegoroczną edycję imprezy?


 30.01.2023 r.  

Zegama-Aizkorri to jeden z biegów w cyklu Golden Trail World Series. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 14 maja w Kraju Basków.  

  • Wstępna rejestracja na bieg została otwarta 16 stycznia 2023 r. Zapisy trwały 10 dni. Co kilka dni organizatorzy podawali w swoich mediach społecznościowych nową, coraz to wyższą liczbę biegaczy zapisanych na tegoroczną edycję Zegama-Aizkorri.
  • Po zamknięciu rejestracji okazało się, że na liście jest zarejestrowanych 13 830 zawodników!
  • Teraz wszyscy czekają na 24 lutego, kiedy to w Domu Kultury w Zegamie w Kraju Basków (o godzinie 18:00) rozpocznie się losowanie. 
  • Na blisko 13 830 biegaczy czeka 225 pakietów, co daje nam 61 i pół biegacza 😉 na jeden pakiet.
  • Patrząc na liczbę chętnych możemy zaobserwować, jak pożądanym jest udział w tym biegu. Liczba chętnych z roku na rok systematycznie rośnie. W 2019 roku było 10 530 zarejestrowanych, a w 2020 o dwa tysiące więcej, czyli 12 560 osób. 
  • Zdecydowanie największą liczbę zarejestrowanych stanowią Hiszpanie. Kolejne kraje pod względem liczby zarejestrowanych zawodników to Francja, Portugalia, Włochy, Argentyna, Wielka Brytania, Szwajcaria, Polska i Stany Zjednoczone.  
  • Z Polski w tym roku zarejestrowały się 44 osoby. Ile pakietów przypadnie Polakom okaże się 24 lutego, wtedy dowiemy się, kto będzie jednym z 500 zawodników, którzy 14 maja o godz. 9.00 w Zegamie staną na linii startu.  

 500 pakietów podzielone jest na trzy grupy:  

  • 225 pakietów przeznaczono do losowania spośród wszystkich chętnych zapisanych podczas wstępnej rejestracji. Jeśli bierzesz udział w losowaniu po praz pierwszy masz jeden los. Jeśli próbowałeś w latach ubiegłych masz tyle losów, ile ostatnich nieudanych prób. 
  • 150 pakietów organizatorzy rezerwują na realizację różnych zobowiązań związanych z wyścigiem. Trafią one m.in. do biegaczy startujących w ramach Golden Trail World Series. 
  • 125 pakietów przeznaczonych jest dla zawodników, którzy startowali we wszystkich dotychczasowych edycjach, a także dla najlepszych zawodników dwóch ostatnich edycji. 

Zdjęcie „otwarciowe”: Golden Trail World Series / Zegama-Aizkorii / Philipp Reiter


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *