14 lipca 2021 By RUNSTYLE, Slider With 587 Views

Agnieszka Markiewicz: Obóz biegowy to dla mnie czas budowania sportowej i duchowej sfery

„Udział w obozach biegowych polecam każdemu, kto chciałby zrobić coś dla siebie niezależnie od tego, na jakim poziomie wytrenowania się znajduje. Nawet kilkudniowy pobyt na obozie stwarza niezliczoną ilość okazji do wymiany doświadczeń, czerpania radości z przebywania w otoczeniu natury, której często w codzienności miejskiej nam brakuje.”


14.07.2021 r.

Agnieszka Markiewicz na swoim koncie ma m.in. w 2021 r. – 1. miejsce na dystansie 30 km podczas Biegu Wierchami, 2. miejsce na dystansie 70 km podczas Ultramaraton Jaga-Kora, 2. miejsce na dystansie 43 km podczas zimowej edycji Gorce Ultra Trail; w 2019 r. – 4. miejsce na dystansie 84 km podczas Gorce Ultra-Trail, 4. miejsce  na dystansie 100 km Łemkowyna Ultra Trail, 3. miejsce na dystansie 29 km w ramach Ultra Trail Hungary.

Dlaczego bierzesz udział w obozach biegowych?
Agnieszka Markiewicz: Kiedy planuję zarys nadchodzącego sezonu, uzależniam termin i miejsce obozów biegowych, w których biorę udział, od planu startowego. Kiedy ustalam główne cele na dany rok dopasowuję do nich wcześniej obóz biegowy. Od dwóch sezonów bazę biegową na nowy sezon przygotowuję na tygodniowym wywczasie lutowym w Beskidzie Żywieckim. Gorączka startowa jeszcze w blokach startowych, zatem organizm może skupić się na dużym obciążeniu treningowym, wielu kilometrach przebytych po zaśnieżonych szlakach Żywiecczyzny. Solidnie przepracowany tydzień obozowy zaowocował dwa lata temu życiówką na asfaltowym półmaratonie.

Decydując się na obóz biegowy – pomimo tego, że plan dnia zakłada dwie, czasami trzy jednostki treningowe – serwuję sobie tydzień pełnej regeneracji mentalnej, odcięcia się od życia zawodowego. Na co dzień sen przegrywa z innymi absorbującymi zadaniami, a obóz oferuje idealną możliwość, żeby w końcu się wyspać. Czas spędzony na obozie to wymiana doświadczeń biegowych, życiowych, nowe znajomości, które trwają do dziś. To czas budowania sportowej i duchowej sfery. Jeden tydzień urlopowy w roku przeznaczam na obóz i doskonalenie siebie w około biegowych aspektach.

Agnieszka Markiewicz podczas obozu biegowego organizowanego przez Obozy Górskie

Komu poleciłabyś udział w obozie biegowym?
Agnieszka Markiewicz: Udział w obozach biegowych polecam każdemu, kto chciałby zrobić coś dla siebie niezależnie od tego, na jakim poziomie wytrenowania się znajduje. Nawet kilkudniowy pobyt na obozie stwarza niezliczoną ilość okazji do wymiany doświadczeń, czerpania radości z przebywania w otoczeniu natury, której często w codzienności miejskiej nam brakuje.

Biorąc udział w obozach możemy skutecznie wzmocnić swoją motywację, nauczyć się, że porażki prowadzą nas do sukcesu. To czas, aby pod okiem wykwalifikowanych trenerów pogłębić wiedzę dotycząca treningu siłowego, techniki biegowej, poznać nowe tereny biegowe, zweryfikować swoje wątpliwości związane z treningiem, żywieniem, sprzętem, strategią zawodową, a może zrobić pierwszy krok w drodze do zdrowego trybu życia. Poczucie bycia częścią społeczności biegowej, w której jedna dyscyplina sportowa łączy ludzi z całego kraju dodaje siły w pokonywaniu górek dnia codziennego.

Czym Twoim zdaniem wyróżniają się obozy biegowe organizowane przez Obozy Górskie? W jakich obozach brałaś udział do tej pory i co Ci dał udział w nich?
Agnieszka Markiewicz: Na swoim koncie mam trzy obozy realizowane przez Obozy Górskie. Dwukrotnie byłam w klimatycznej Kubiesówce w Beskidzie Żywieckim. Do tej listy dołączył w zeszłym roku obóz organizowany w Hajnówce na Podlasiu, przemierzając szlaki Puszczy Białowieskiej. Zebrane doświadczenie i znajomości podczas tych obozów procentują w życiu biegowym, a z częścią uczestników organizujemy się co rusz na zawody lub treningi lub po prostu dzielimy na co dzień miłym słowem. Relacja nie kończy się wraz z ostatnim dniem obozu. Stali bywalcy potrafią kilkukrotnie w ciągu roku przybywać na obozy tworzone przez Obozy Górskie.

Agnieszka Markiewicz podczas obozu biegowego organizowanego przez Obozy Górskie

Agnieszka Markiewicz podczas obozu biegowego organizowanego przez Obozy Górskie

Obozy organizowane przez Obozy Górskie prowadzone są przez wykfalifikowanych trenerów – praktyków. Niezależnie od tego, czy naszym marzeniem jest start w UTMB czy pokonanie 200 km podczas 24h, kadra Obozów Górskich służy wsparciem w przygotowaniu treningowym, sprzętowym, często też znajomością różnorakich tras biegowych w Polsce i za granicą, które zostały przez nich obiegane.

Grupy treningowe na obozie dobierane są do poziomu uczestników, tak aby każdy czuł się komfortowo. Wielką wagę przykłada się do regeneracji, której brakuje nam na co dzień. Kontakt z trenerami nie kończy się wraz z ostatnim dniem obozu. Są otwarci na zapytania uczestników, także podczas zwykłej codzienności, jeżeli trapi nas problem zdrowotny, czy też zagwozdka, gdzie wystartować.

Zanim zaczęłam brać udział w obozach organizowanych przez Obozy Górskie, miałam okazję biegać w ramach obozów w Górach Świętokrzyskich czy na Teneryfie. Każdy z tych wyjazdów to efektywnie zagospodarowany urlop w gronie sympatyków biegania, okraszony przebywaniem na łonie natury, poznawaniem nowych ścieżek, doskonaleniem techniki biegowej, budowaniem siły biegowej przed sezonem. Uczestnicy skutecznie wzmacniają formę biegową, budują często pewność siebie i motywację, której potrzeba nam na co dzień.

Jeżeli i Ty chcesz potrenować w otoczeniu pięknej natury pod okiem profesjonalnych trenerów z ObozyGórskie.pl, poznać kolejnych pasjonatów biegania i spędzić z nimi aktywnie czas, sprawdź obozy biegowe, które organizowane są w wakacje.

biegowy obóz gorski

Obóz biegowy w Tatrach Zachodnich
Termin wyjazdu: 17-24 lipca 2021 r.

Obóz biegowy w Małej Fatrze na Słowacji
Termin wyjazdu: 14 -21 sierpnia 2021 r.

Szczegółowe informacje o obozach przeczytacie na naszej stronie „Lato z Obozygorskie.pl – trenuj z najlepszymi w Tatrach Zachodnich i Małej Fatrze” lub na stronie organizatora www.obozygorskie.pl.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak powstały Obozy Górskie i z myślą, o kim są organizowane przeczytaj tekst „ObozyGórskie.pl, czyli RUN&TRAVEL!”.

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *