biegowy obóz gorski

1 lipca 2021 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 1415 Views

Lato z Obozygorskie.pl – trenuj z najlepszymi w Tatrach Zachodnich i Małej Fatrze

Chcesz spędzić aktywne wakacje? Wybierze się na obóz biegowy w Tatrach Zachodnich lub w Małej Fatrze na Słowacji, którego organizatorami są Obozygorskie.pl


1.07.2021 r.

Obóz biegowy w Tatrach Zachodnich

biegowy obóz górski

Termin wyjazdu: 17-24 lipca 2021 r.

Gdzie będziesz trenować? Latem Tatry Wysokie i kultowe miejsca takie jak Morskie Oko czy Dolina Pięciu Stawów są niemal nie do zdobycia przez biegowych turystów… Tak tłoczno nie jest jednak w Tatrach Zachodnich, gdzie trzeba zrobić znacznie więcej kilometrów, aby dostać się na szczyty górskie. To dla nas szansa i wyzwanie! Zbiegi, podejścia oraz ćwiczenia sprawności ogólnej i techniki. Na to właśnie możecie liczyć na zgrupowaniu Obozów Górskich.

Podejścia i zbiegi, zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych szlaków oraz bezcenne górskie i treningowe porady, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, do tego lekkoatletyczne oko, które przyjrzy się waszej technice biegu – to wszystko czeka Was na tatrzańskim zgrupowaniu. Będziecie mieli okazje pobiegać po górach, ale także popracować nad siłą i ogólną sprawnością.

Zakwaterowanie i wyżywienie na obozie biegowym w Tatrach Zachodnich. Zakwaterowanie podczas obozu biegowego przewidziano z dala od ulicznego zgiełku i zatłoczonego Zakopanego. Biegacze będą mieszkać w ośrodku Willa Stella w Kościelisku, nieopodal ośrodka biathlonowego Kościelisko-Kiry i wejścia do Doliny Kościelskiej.

Do dyspozycji biegaczy będą 2-3 4-osobowe pokoje z łazienkami, bądź w aneksie (2-3 pokoje). Willa będzie wyłącznej dyspozycji obozowiczów, nie będzie gości z zewnątrz. Kuchnia zadba także o żołądki. Śniadania serwowane będą w postaci szwedzkiego stołu. Po długim i wyczerpującym napieraniu i zbieganiu na stole będzie na czekać na biegaczy obfita obiadokolacja  z przekąskami.

Poziom zaawansowania. Podczas obozu biegacze będą podzielnie na dwie grupy zaawansowania – wszyscy będą wychodzić, wyjeżdżać o różnych porach i na różne trasy. Pamiętajcie, jednak, że to są to Tatry i trzeba prezentować odpowiednie przygotowanie fizyczne, aby przebywanie w górach na wycieczkach marszobiegowych 12-20 kilometrowych nie stanowiło trudności. Jeżeli chcecie dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, organizatorzy zachęcają do współpracy z w formie on-line. Nie musicie oczywiście biegać 40 minut na 10 km czy 1:30 w półmaratonie. Chodzi bardziej o czas, jaki potraficie spędzić w wysiłku tlenowym. Jeżeli dystanse rzędu 20-25 kilometrów nie stanowią dla Was problemu (po płaskim) – poradzicie sobie. Jeżeli obawiacie się o swój poziom sportowy, polecamy napisać lub zadzwonić do organizatorów, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości.

Trasy. Oczywiście wiele będzie zależeć od pogody, jak to zwykle bywa w górach. Organizatorzy będą jednak nastawiać się na tereny w okolicach Czerwonych Wierchów, Starorobociańskiego Wierchu oraz dolin – Kościeliskiej, Chochołowskiej, Lejowej oraz Małej Łąki.

Przykładowy program dnia

 • Godz. 8:00 – śniadanie
 • 9:30-14:00 – I trening główny na górskich szlakach
 • 16:00 – obiadokolacja
 • 18:00 – II trening uzupełniający na sali gimnastycznej lub w plenerze
 • 20:00 – dyskusje i konsultacje
 • 22:00 – wypoczynek

Jak się zapisać na obóz biegowy? Wyślij maila na adres: obozygorskie@gmail.com lub zadzwoń do organizatorów: Maciej – 510 186 108 / Patryk – 518 130 066

Cena obozu: 1499 zł

Cena wyjazdu zawiera:

 • zakwaterowanie i wyżywienie składające się ze śniadań i obiadokolacji
 • treningi na sali gimnastycznej
 • korzystanie z gum oporowych/piłek lekarskich
 • profesjonalną opiekę trenerską
 • bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego
 • ognisko/grill na koniec zgrupowanie
 • płatne parkingi przy bardziej oddalonych szlaku
 • opiekę fizjoterapeutyczną
 • testy profesjonalnej odzież firmy X-bionic
 • Zadatek w wysokości – 400 złotych należy wpłacić jak najszybciej po zapisaniu się, zagwarantuje to pewne miejsce na zgrupowaniu.

Zapraszamy na stronę www.obozygorskie.pl!


Obóz biegowy w Małej Fatrze na Słowacji

Mniej uczęszczane niż Tatry, ciche i wciąż dzikie góry z dużymi przewyższeniami oraz 150 km szlaków pieszych, a dla Was oczywiście biegowych! Bazą wypadową będzie miejscowość Terchova, która znajduje się 50 km od granicy z Polską. To tam urodził się Juraj Janosik, słynny zbójnik i słowacki bohater narodowy. Trochę zatem „porozrabiamy” w jego górach!

Gdzie będziesz trenować? Mała Fatra znajduje się w Karpatach Zachodnich, w całości na terenie Słowacji. Najwyższym szczytem tego pasma górskiego jest Wielki Krywań, wznoszący się 1709 m n.p.m. Inne znaczące szczyty to Mały Krywań (1671 m np.m.), Chleb (1646 m np.m.), Hromove (1636 m np.m.) czy Wielki Rozsutec (1610 m np.m.). Góry te charakteryzują się dużymi przewyższeniami – niekiedy trzeba pokonać aż 1300 metrów przewyższenia. To nieco więcej niż z Morskiego Oka na Rysy. Szlaki są jednak bezpieczne, a sama grań mocno biegowa, przypominająca nieco polskie Czerwone Wierchy. Warto podkreślić, że wciąż niewielu jest tam turystów zarówno na szlakach, jak i w miejscowościach. Zatem będzie można solidnie popracować nad siłą biegową, zrobić objętość na wycieczkach górskich, ale także odpocząć od zgiełku i gwaru charakterystycznego dla okresu urlopowego jakim jest sierpień.

Zakwaterowanie. Przystanią po biegowym trudzie będzie Pensjonat Góral w miejscowości Terchova. Schludne i dobrze wyposażone pokoje z łazienkami a do tego śniadania oraz obiadokolacje. Więcej o lokalizacji –> Pensjonat Goral

Termin wyjazdu: 14 -21 sierpnia 2021 r. Obóz rozpocznie się od obiadokolacji 14 sierpnia, po której nastąpi wspólny trening, a zakończy 21 sierpnia po śniadaniu.

Jak się zapisać na obóz biegowy? Wyślij maila na adres: obozygorskie@gmail.com lub zadzwoń do organizatorów: Maciej – 510 186 108 / Patryk – 518 130 066

Plan zgrupowania. Uczestnicy zostaną podzieleni za grupy zaawansowania i obciążenie będzie dobierane do ich potrzeb i możliwości. Głównymi akcentami treningowymi będą wycieczki marszobiegowe w górach. Nie zabraknie także akcentów szybkościowych, interwałowych, a także ćwiczeń techniki biegu oraz treningów uzupełniających oraz pracy nad często zaniedbywaną przez biegaczy cechą motoryczną – gibkością. Po śniadaniu będzie przewidziany trening główny, z wyjściem na szlak, popołudniami/wieczorami będą przeprowadzane treningi uzupełniające. Główny scenariusz w górach zawsze pisze jednak pogoda, dlatego to do niej na bieżąca będziemy się dostosowywać i ustalać pory wyjść oraz trasy. Przewidywany kilometraż tygodniowy w zależności od zaawansowania od 80 km do 140 km oraz ćwiczenia uzupełniające.

Cena: 1799 zł. Wpłaty zadatku – 500 zł bezpośrednio po zapisaniu się, wpłata jest gwarancją miejsca. Pozostała kwota 1299 zł – do 1 sierpnia.

Cena obozu zawiera:

 • zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • śniadania oraz obiadokolacje
 • opieka doświadczonej kadry trenerskiej
 • ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w górach Słowacji
 • sprzęt testowy firmy X-bionic podczas zgrupowania
 • dodatkowo zniżki u naszych partnerów Altra, Agisko oraz X-bionic

Zapraszamy na stronę www.obozygorskie.pl!


Organizatorzy zgrupowań

Patryk Aid – były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Zwyciężył w biegu UltraRoztocze, był drugi w Chudym Wawrzyńcu, oraz podczas Łemkowyna 48. Na asfalcie potrafi przebiec 100 km w 8 godzin i 20 minut! Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy ObozyGórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny. Patryk będzie waszym trenerem podczas obozu górskiego w Tatrach Zachodnich oraz trenerem i przewodnikiem po Małej Fatrze na Słowacji.

Maciej Żukiewicz – z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” wspólnie z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej, specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry Niwińskiej (prywatnie żony) wielokrotnej medalistki MŚ i ME w biegach 24-godzinnych. Od 5 lat prowadzi zajęcia w klubie LKS „Olymp” Błonie, jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Współautor projektu ObozyGórskie.pl. Maciej będzie waszym trenerem podczas obozu górskiego w Tatrach Zachodnich oraz na obozie w Małej Fatrze na Słowacji.

Aleksandra Niwińska – magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz wybitna biegaczka ultra. Indywidualna wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym z 2017 roku z Belfastu, z trzecim wynikiem w historii – 251 km! Na tych samych zawodach wspólnie z koleżankami wywalczyła także złoty medal drużynowo. W 2015 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy oraz brązowy medal mistrzostw świata w biegu dobowym w rywalizacji drużynowej. Ukończyła także legendarny Spartathlon Ultra Race na dystansie 246 km. Na trasie z Aten do Sparty wywalczyła 3 miejsce.  Zdobyła także pięć tytułów mistrzyni Polski, kilkukrotnie ustanawiała rekordy Polski w biegach 12 i 24-godzinnych. Po przerwie macierzyńskiej wróciła do sportu zdobywając drużynowe wicemistrzostwo świata w biegu 24-godzinnym w 2019 roku we Francji. Jej wiedza fizjoterapeutyczna połączona z ogromnym doświadczeniem biegowym sprawia, że nasze obozy będę nie tylko efektywne pod względem sportowym, ale także bezpieczne pod względem zdrowotnym. Aleksandra będzie z Wami na obozie górskim w Tatrach Zachodnich.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak powstały Obozy Górskie i z myślą, o kim są organizowane przeczytaj tekst ObozyGórskie.pl, czyli RUN&TRAVEL!

„Udział w obozach biegowych polecam każdemu, kto chciałby zrobić coś dla siebie niezależnie od tego, na jakim poziomie wytrenowania się znajduje. Nawet kilkudniowy pobyt na obozie stwarza niezliczoną ilość okazji do wymiany doświadczeń, czerpania radości z przebywania w otoczeniu natury, której często w codzienności miejskiej nam brakuje.”

Przeczytajcie rozmowę z Agnieszką Markiewicz, biegaczką, która kilkukrotnie brała udział w obozach biegowych organizowanych przez ObozyGórskie.pl: „Obóz biegowy to dla mnie czas budowania sportowej i duchowej sfery”.

Materiał powstał przy współpracy z Obozygorskie.pl

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *