23 lipca 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 435 Views

Tatra SkyMarathon – czwarty bieg Pucharu Świata w biegach górskich WMRA

 

24 lipca 2021 r. obędzie się czwarty etap Pucharu Świata w biegach górskich World Mountain Running Assocation World Cup 2021. Tym razem – po raz kolejny w Tatrach – biegacze będą rywalizować podczas Tatra Sky Marathon.


23.07.2021 r.

Tatra Sky Marathon to bieg typu skyrunning na dystansie 40 km z łącznym przewyższeniem 3300 m+. Bieg jest czwartym etapem w ramach Pucharu Świata World Mountain Running Assocation w biegach górskich w kategorii „long distance mountain race”.

Trasa w dużej mierze przebiega na wysokości powyżej 2000 m n.p.m, średnie nachylenie na podbiegach wynosi ok. 30%, a na niektórych odcinkach przekroczy 55%, najdłuższe podejście to ok. 1100 m deniwelacji. Miejsca strome i te o wyjątkowej ekspozycji będą zabezpieczone przez ratowników TOPR oraz wyposażone w łańcuchy i liny poręczowe.

Na linii startu pojawią się: Charlotte Morgan z Wielkiej Brytanii, która w Tatrach podczas pierwszego biegu Pucharu Świata w tym roku zajęła 1. miejsce, Iwona Januszyk, która zajęła 3. miejsce, Katarzyna Fraczysta z miejscem 8. oraz Joannę Piątek z miejscem 11., Marcela Vasinova z Czech, która w zeszły weekend zajęła 2. miejsce podczas DoloMyths Run. Wystartują również Katarzyna Solińska oraz Katarzyna Wilk.
Wśród mężczyzn wystartują: Kamil Leśniak, który w Tatra Race Run zajął 8. miejsce, a także Raúl Criado Sánchez z Hiszpanii, który zajął 15. miejsce. Rywalizować o pudło będzie również Marcin Świerc, Dariusz Marek, Maciek Dombrowski. Niestety nie wystartują Tomasz Skupień oraz Bartosz Misiak.

Tatra SkyMarathon wystartuje 24 lipca 2021 r. o godz. 7.00

Link do śledzenia: http://event.trackcourse.com/view/tatra-sky-marathon-2021

Podsumowanie trzech pierwszych biegów znajdziesz tu:


Gdzie znajdziesz aktualne informacje o rywalizacji podczas biegu?

Rywalizację w ramach Tatra Race Run oraz wszystkich pozostałych biegów organizowanych w cyklu Pucharu Świata w biegach górskich WMRA World Cup 2021 można śledzić w mediach społecznościowych.

www.instagram.com/wmramountainrun
www.facebook.com/worldmountainrunningassociation
www.twitter.com/wmramountainrun
#WMRAWorldCup


World Cup

Wyścigi w ramach World Cup odbywają się od czerwca do października 2021 roku w 8 krajach.

  • Do wyboru jest 12 lokalizacji zawodów i 16 wyścigów w 3 kategoriach: short uphill; classic mountain race; long mountain race.
  • Biegacze mogą brać udział w dowolnej liczbie wyścigów, a za swoje pozycje końcowe otrzymują punkty. Ich 7 najlepszych wyników w wyścigach Pucharu Świata liczy się do ostatecznego rankingu.
  • Format punktacji ma charakter kumulacyjny. Pozycje końcowe w wyścigu Pucharu Świata WMRA wahają się od 100 punktów za pierwszy do 1 punktu za 30. miejsce. Istnieją oddzielne zawody dla mężczyzn i kobiet, a zawodnicy muszą wziąć udział w co najmniej dwóch wyścigach, aby zostać uwzględnieni w ostatecznych rankingach.
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.wmra.info
  • Kalendarz biegów organizowanych w ramach World Cup znajdziecie na stronie: https://www.wmra.info/calendar/2021-major-events
  • Więcej informacji o każdym biegu znajdziecie na stronie https://www.wmra.info/news/latest-news-from-the-wmra/847-world-cup-2021-races

Aktualnymi mistrzami świata są Sarah McCormack i Andrew Douglas.


World Mountain Running Ranking

World Mountain Running Association stworzył World Mountain Running Ranking. To przejrzysty i łatwy do zrozumienia system klasyfikacji, który dostarcza sportowcom, organizatorom biegów, sponsorom i wszystkim zainteresowanym fanom biegów terenowych informacje o tym, kto jest w danym momencie najlepszym biegaczem górskim.


World Mountain Running Association

World Mountain Running Association (dawniej ICMR) powstała w 1984 roku. Od tego czasu corocznie odbywają się międzynarodowe zawody, w których startują najlepsi biegacze górscy na świecie, zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów (U20). Od 1985 do 2008 roku odbywały się one pod jurysdykcją IAAF.

Dziś WMRA organizuje również zawody dla biegaczy Masters / Veteren oraz dla zawodników poniżej 18 roku życia. Odbywają się Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich (World Cup of Mountain Running) oraz Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Długodystansowych (World Cup of Mountain Running). Począwszy od 2021 roku we współpracy z IAAF, Trail Runnings International Association (ITRA) i International Association of Ultra Running (IAU) odbędą się połączone Mistrzostwa Świata, zapowiadające nową erę dla WMRA. Celem WMRA jest promowanie zawodów biegowych organizowanych w miejscach z piękną naturą w tle oraz sportowców w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności.

Począwszy od swoich pierwszych dużych międzynarodowych zawodów w 1985 roku, WMRA zorganizował do tej pory 37 mistrzostw świata i 22 puchary świata.


Portal runandtravel.pl jest oficjalnym polskim partnerem mediowym cyklu Pucharu Świata w biegach górskich WMRA World Cup 2021

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *