8 maja 2020 By POLSKIE DROGI, Slider With 4027 Views

Tomek Nowak | 100 miles of Jura | #IndywidualnyProjektBiegowy

20 lat temu trasę tę pokonał z plecakiem pieszo… Podczas tegorocznej Nocy Świętojańskiej na Szlak Orlich Gniazd wyruszy biegiem. Tomek Nowak w akcji portalu www.runandtravel.pl prezentuje swój #IndywidualnyProjektBiegowy – „100 miles of Jura Krakowsko-Częstochowska”.

—————————————————————————————

Tomek Nowak | 8.05.2020 r.

—————————————————————————————

Nazwa projektu: 100 miles of Jura Krakowsko-Częstochowska

UWAGA! Trasa Szlak Orlich Gniazd została zgłoszona do FKT (Fastest Know Time) 

Opis projektu: Plan jest prosty. Przebiec 100 mil w jak najlepszym czasie po oznaczonej trasie „bez supportu’”. Rekord na tej trasie wynosi 16 godzin 28 minut i ustanowiono go w 2019 roku. Sukcesem dla mnie będzie ukończenie projektu i zbliżenie się do tego wyniku. Reszta to dodatek, zwłaszcza, że moje doświadczenie to udział w 100-kilometrowym biegu ultra w Beskidach i kilku ultra po drodze, ale nigdy nie pobiegłem 160 km.

Opis trasy: Trasa mojego biegu to „Szlak Orlich Gniazd” o długości ok.164 km, który oznakowany jest kolorem czerwonym i biegnie na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

 

Termin realizacji projektu: Data jest płynna, ale obstawiam około 21 lub 22 czerwca. Planuję start w datach „nocy świętojańskiej”, kiedy noc jest krótka a dzień mega długi.

Dlaczego chcę zrealizować ten projekt właśnie w tym miejscu?
Są dwa powody. Pierwszy to sentyment do trasy. Wrócę na Jurę ”sam” po 20 latach. Wtedy jako młody chłopak z plecakiem pokonałem trasę pieszo z Częstochowy do Ojcowa. Drugi powód to sprawdzenie się na trasie niezbyt trudnej techniczne, ale wymagającej wytrzymałości. Wiadomo, że wszyscy, którzy biegają ultra – ale i uprawiają inny sport – chcą więcej, trudniej, dłużej. Taki swoisty test organizmu i walka ze sobą. Szlak godny polecenia dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z aktywnym wypoczynkiem. Wspaniałe spotkanie z historią, przyrodą, geologią, naturą w czystej postaci. Świetna baza pod treningi biegowe, wspinaczkowe, biegowe, rowerowe. Jeśli ktoś szuka wyzwań to może spróbować zmierzyć się z trasą ,,Szlaku Orlich Gniazd”. Ja spróbuję.

—————————————————————————————

Tomek Nowak o sobie

Mam 39 lat. Mówię o sobie – górski biegowy amator wyczynowy. Biegam od 2014 roku. Przesiadłem się ze wspinaczki górskiej i boulderingu oraz trekkingu na bieganie. Pierwszy maraton 2015 – Cork City Marathon (asfalt) | Pierwsze ,,ultra” 2015 – DFBG 64 km | Ulubiony teren biegowy : techniczne szlaki górskie na biegowo i tzw. „skyrunning'” | Ulubiony kiedyś dystans asfalt 10 mil | Ulubiony dystans górski półmaraton, ale z porządnymi przewyższeniami i technicznymi zbiegami. Dla mnie nie lepszego połączenia niż bieganie w górach.

Zdjęcie „otwarciowe”: Cross Run

 

 

 

 

———————————————————————————————-

Zainspiruj innych! Podziel się pomysłem na Indywidualny Projekt Biegowy! (I.P.B.).

Indywidualny Projekt Biegowy to akcja portalu www.runandtravel.pl.  Prezentujemy Wasze projekty, wyzwania i biegowe wycieczki. Szczegóły akcji >> TU

Chcesz podzielić się swoim pomysłem na Indywidualny Projekt Biegowy?
A może zrealizowałeś już Indywidualny Projekt Biegowy i chcesz zainspirować innych?

Z Myślenic  na Kudłacze | Mirek Urban

Z Zermatt na szczyt Breithorn | Marek Glanowski

———————————————————————————————-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *