11 lipca 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1523 Views

Ultra Sierra Nevada 2017. Końcowe odliczanie

Już w najbliższy weekend, w dniach 14-15 lipca 2017 roku, odbędzie się czwarta edycja Ultra Sierra Nevada w Andaluzji w Hiszpanii. Na starcie biegów na czterech dystansach stanie 1500 biegaczy, reprezentujących ponad 30 krajów, w tym m.in. Natalia Haczyk, Jarosław Haczyk (100 km) oraz Łukasz Zdanowski (62 km) z Polski.

Granada Urban Trail 6 km (14 lipca)

Pierwszy z biegów w ramach Ultra Sierra Nevada to Granada Urban Trail na dystansie 6 km, który wystartuje o 21.30 w piątek.
Bieg – traktowany jako rozgrzewka przed ultra – rozpocznie się w Paseo del Salón, a jego trasa prowadzona będzie przez najbardziej charakterystyczne miejsca w Granadzie: la Alhambra, el Albaicín, Carrera del Darro i El Paseo de los Tristes.

Ultra Sierra Nevada 100 km (14/15 lipca)

Ultra Sierra Nevada / fot. CanoPhotoSport

Ultra Sierra Nevada / fot. CanoPhotoSport

  • Bieg Ultra Sierra Nevada na dystansie 100 km wystartuje o północy z 14 na 15 lipca. Jest to najwyżej rozgrywany bieg na Półwyspie Iberyjskim.
  • Na linii startu staną świetni biegacze, w tym między innymi Miguel Heras z Salomona, który niedawno zdobył tytuł Mountain Races Champion of Spain. W kategorii kobiet wyróżnia się Melanie Rousset, która jest obecnie liderem w kobiecym rankingu Ultra Trail World Tour. Na tym dystansie pobiegną również biegacze z Polski – Natalia Haczyk i Jarosław Haczyk.
  • Nowością w tym roku jest fakt, że najdłuższy dystans jest również zaliczany Andalucian Ultra Championships 2017 i daje punkty do Adalucian Ultra Cup of the Andalucian Mountain Federation (FAM). Faworytami w tym wyścigu są m.in. Dani García, Joan Marc Falcó i Iván Ortiz oraz w kategorii kobiet – Noelia Camacho i Belinda Ortiz.

Trail Sierra Nevada 62 km (15 lipca)

Ultra Sierra Nevada / fot. CanoPhotoSport

Ultra Sierra Nevada / fot. CanoPhotoSport

  • Bieg na dystansie 62 km i z przewyższeniami 3700 m wystartuje o 6.00 w sobotę z Beas de Granada.
  • Łukasz Zdanowski, który stanie na linii startu, pościga się z czołówką biegaczy, w tym między innymi z Norwegiem Didrikiem Hermansenem oraz z Marokańczykiem – Abdelkadous Mouj-Nia.

Marathon Sierra Nevada 40 km (15 lipca)

Ultra Sierra Nevada / fot. CanoPhotoSport

Ultra Sierra Nevada / fot. CanoPhotoSport

  • Kolejny dystans to 40 km z przewyższeniami 2730 m, który wystartuje o 8.30 w sobotę z Quéntar.
  • Na trasie maratonu pojawi się portugalski biegacz – Ester Alves – który powalczy, podobnie jak w ubiegłym roku – o zwycięstwo (czas z ubiegłego roku: 4:55:30).

Ultra Sierra Nevada 2017 jest częścią najważniejszej w Hiszpanii rywalizacji WAA Spain Ultra Cup.

Więcej informacji o Ultra Sierra Nevada na naszej stronie >>> TU
Wywiady przed biegiem z polskimi biegaczami >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *