Łotwa, kraj położony na skrzyżowaniu dróg handlowych Europy Północnej, jest miejscem, gdzie bogata historia spotyka się z nowoczesnością. Od malowniczych plaż nad Bałtykiem po tętniące życiem ulice Rygi, Łotwa oferuje liczne atrakcje zarówno dla miłośników kultury, jak i przyrody. Nie zabrakło również
27 kwietnia w zachodniej części prowincji Syczuan w Chinach odbył się Four Sisters Mountain Trail, drugi bieg tegorocznego cyklu Golden Trail World Series.
Salomon rozpoczyna wiosenny sezon biegowy mocnym wsparciem biegaczy, zarówno w terenie, jak i na asfalcie. Nowa kolekcja obuwia, odzieży i akcesoriów, inspirowana ziemią i żywą kolorystyką, na pierwszym miejscu stawia komfort.
Kudowska Sztafeta Górska to wyjątkowe wydarzenie biegowe, które już w ten weekend (12–13 kwietnia) zaprasza wszystkich miłośników biegania i gór. Uczestnicy zmierzą się z trasami poprowadzonymi przez malownicze tereny Parku Narodowego Gór Stołowych i urokliwej Kudowy-Zdroju.
CITY TRAIL to największy cykl imprez przełajowych w kraju. Biegi są rozgrywane w okresie jesienno-zimowym, w dziesięciu miastach. Pierwsze zawody już 5 października – w Olsztynie. Na przestrzeni sześciu miesięcy zaplanowano aż 50 biegów. Dwunasta edycja tego wydarzenia odbędzie we
La Costa Daurada – dzięki łagodnemu klimatowi w porównaniu z resztą Europy – jest idealnym miejscem dla turystyki sportowej w okresie jesienno-zimowym. To właśnie w tym regionie odbywa się Muntanyes De Prades Epic Trail Costa Daurada.