20 maja 2020 By POLSKIE DROGI, Slider With 7073 Views

„184 km w 24h – biegiem przez własną historię w SZCZYTnym celu!” | Piotr Uznański | Indywidualny Projekt Biegowy

Niebieski Szlak Tarnów – Wielki Rogacz. Na tę 184-kilometrową trasę wyruszy w czerwcu Piotr Uznański, aby nie tylko zrealizować swój Indywidualny Projekt Biegowy „184 km w 24h – biegiem przez własną historię w SZCZYTnym celu!”, ale również ustanowić Fastest Known Time.

———————————————————————————————————–

Piotr Uznański | 20.05.2020 r.

„184 km w 24h – biegiem przez własną historię w SZCZYTnym celu!”

———————————————————————————————————–

Skrupulatnie przygotowane plany na sezon 2020 wzięły w łeb! Chyba nie muszę nikomu nakreślać obecnej sytuacji, więc nie będę się tutaj nad tym rozwodził. Jestem osobą, która lubi, a może nawet potrzebuje, wyznaczonego celu. Pomysł na indywidualny projekt biegowy chodził mi po głowie od momentu, kiedy odwołany/przełożony został kolejny bieg, już właściwie nie wiem który.
W pierwszej chwili moje myśli krążyły wokół Głównego Szlaku Beskidzkiego. Jest to chyba numer 1. jeśli chodzi o tego typu projekt w Polsce. Wpadłem nawet na ciekawą formułę „rywalizacji”. Jest to jednak spore przedsięwzięcie, a ja chciałbym coś zrealizować jeszcze w tym półroczu – ale bez obaw pomysł zostaje w mojej głowie i pewnie kiedyś zostanie wykonany! Przeglądając czeluście Internetu natknąłem się na listę „Średniodystansowe szlaki piesze w Polsce”, autorstwa Łukasza Supergana opublikowane na 8a.pl. Świetnie źródło inspiracji – gorąco polecam. Mały Szlak Beskidzki – Bielsko Biała <-> Luboń Wielki – 137 km po Beskidzie Małym, Makowskim i Wyspowym. Genialnie – robię to! Chwila refleksji – chęć zmierzenia się z dłuższym niż dotychczas dystansem (mój najdłuższy start to Łemkowyna Ultra Trail 150 km)… Przewijam listę dalej.

———————————————————————————————————–

FKT na Niebieskim Szlaku Tarnów – Wielki Rogacz

Olśnienie! Niebieski szlak Tarnów – Wielki Rogacz!! To jest to! Dystans idealny – 184 km (chociaż okazuje się, że jest ponad 190 km), start w Tarnowie (moje rodzinne miasto), a trasa przebiega przez parę ciekawych miejsc. Liczący 184 km niebieski szlak prowadzi przez Pogórze Ciężkowickie i Rożnowskie, Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny aż w Beskid Sądecki. Miałem wątpliwości odnośnie „zdobywania” szczytów – Trzy Korony, Sokolica i Wysoka – trzeba wdrapać się na szczyt i wrócić na szlak – ale po konsultacji z Łukaszem Superganem i PTT Tarnów ustaliłem, że szczyty powinny zostać zaliczone. Całość przewyższenia przekracza 8000 m+, więc całkiem konkretnie!

Co mam na myśli pisząc „ciekawe miejsca”? Chodzi o punkty, które w jakiś sposób są związane ze mną i moim życiem. Kiedy tylko zobaczyłem przebieg trasy, to już wiedziałem, że muszę to zrobić. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego konkretne miejsca na tym szlaku są dla mnie istotne, to śledźcie mój profil >> TU  i wydarzenie na Facebook (niebawem wszystko się pojawi).

Zdecydowanie chciałbym zgłosić projekt do FKT (www.fastestknowntime.com). Okazuje się, że z początkiem maja Tadeusz Podraza podjął się wyzwania, ale w formule „bez supportu”. Gratulacje za ukończenie! Ja liczę na mój genialny support i wierzę, że razem zrobimy całkiem dobry czas. Założone 24h będą nie lada wyzwaniem, ale jestem przekonany, że damy radę! Oby tylko flisaki czekały na Dunajcu, bo nie uśmiecha mi się przeprawa wpław.

Termin realizacji: Na tę chwilę najbardziej prawdopodobnym terminem jest długi weekend z okazji Bożego Ciała. Wstępnie piątek w godzinach popołudniowych. Jest to jednak jeszcze kwestia do ustalenia.

———————————————————————————————————–

Wspieramy czworonogi

Co jest istotne, to fakt, że chciałbym przy okazji założyć zbiórkę pieniędzy na czworonogi – padło na „Północniaki – Ogólnopolska Fundacja Na Rzecz Ochrony Zwierząt”. Niech te przebyte kilometry nie pójdą na marne! Niebawem pojawi się wydarzenie na FB oraz zbiórka na zrzutka.pl – Stay tuned!

W projekcie wspomogą mnie, jak zawsze moi partnerzy: Pamtrans Be CompleatEkogram | Natomiast z nowości to firma Lurbel zaopatrzy mnie w wygodne ubrania niezbędne na tę wymagająca trasę.  Mam cichą nadzieję, że inne firmy również zaangażują się w zbiórkę pieniędzy i wspólnie uda nam się zgromadzić pokaźną sumę na „Północniaki” 🙂

———————————————————————————————-

Piotr Uznański

fot. Manuel Uribe Photography

Piotr Uznański to czołowy zawodnik biegów górskich ultra, który w trailrunningu pojawił się prosto ze świata sportów walki. Ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo K-B-L na 110 km, Bieg 7 Dolin 100 km drużynowo razem z Maćkiem Dombrowskim i Kamilem Leśniakiem, 5. miejsce na Mozart 100 km oraz 1. miejsce na Łemkowyna Ultra Trail 150 km.

Zdjęcie „otwarciowe”: Piotr Oleszak

———————————————————————————————-

Zainspiruj innych! Podziel się pomysłem na Indywidualny Projekt Biegowy! (I.P.B.).

Indywidualny Projekt Biegowy to akcja portalu www.runandtravel.pl.  Prezentujemy Wasze projekty, wyzwania i biegowe wycieczki. Szczegóły akcji >> TU

Chcesz podzielić się swoim pomysłem na Indywidualny Projekt Biegowy?
A może zrealizowałeś już Indywidualny Projekt Biegowy i chcesz zainspirować innych?

Podbiegi i zbiegi. Wycieczka biegowa w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą | Aneta Ściuba

Szczyt za Szczytem | 33 szczyty w Karpatach i Sudetach | Anna Szloser | Joanna Mostowska | Mariusz Bartosiński

FKT na Szlaku Orlich Gniazd | Andrzej „Meloniq” Piotrowski

Z Myślenic  na Kudłacze | Mirek Urban

Z Zermatt na szczyt Breithorn | Marek Glanowski

Tomek Nowak | 100 miles of Jura

Najdłuższy duathlon w historii | WYWIAD | Adrian Kostera

———————————————————————————————-

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *