23 czerwca 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1889 Views

Kto wystartuje w Marathon Du Mont-Blanc 2023 – drugim biegu cyklu Golden Trail World Series

Po pierwszym epickim etapie w Zegamie, 25 czerwca 2023 roku Golden Trail World Series przenosi się do Chamonix na Marathon du Mont-Blanc, drugi bieg sezonu. Wyścig będzie transmitowany na żywo w kilku kanałach telewizyjnych. Sprawdź, kto wystartuje. 


23.06.2023 r.

Tego klasyka nikomu przedstawiać nie trzeba. Marathon du Mont-Blanc to jeden z biegów, które zapisały się w historii biegów przełajowych, gwiazdorską trasą z zapierającymi dech w piersiach widokami na Mont Blanc, niesamowitą atmosferą panującą na ulicach Chamonix. Nic dziwnego, że bieg ten od samego początku był częścią Golden Trail World Series. W ubiegłym roku trasa została zmodyfikowana, aby start i meta znajdowały się w centrum Chamonix. W tym roku jest jeszcze jedna dodatkowa atrakcja – krótka stroma wspinaczka tuż przed Col des Montets, która doda 70 metrów przewyższenia.

  • Miejsce: Chamonix /Francja
  • Data: 25 czerwca 2023
  • Start: 7:00 (kobiety); 7:30 (mężczyźni)
  • Dystans: 42 km
  • Przewyższenia: 2540 m+

GTWS na żywo!

Marathon du Mont-Blanc będzie transmitowany na żywo w kilku kanałach telewizyjnych. Eurosport (66 płatnych/21 języków), RTVE (Hiszpania), BeIN Sports (USA i Kanada), BFC Media (Włochy), Sport en France (Francja), Runyeah (Chiny). Wyścig można również śledzić na kanale YouTube Golden Trail Series.

Bieg startuje 25 czerwca o godzinie 7:00 dla kobiet i o 7:30 dla mężczyzn. Transmisja na żywo rozpocznie się 30 minut wcześniej (pełna relacja na żywo będzie transmitowana w Eurosport player, ale tylko od 9:30 w Eurosporcie 1).


Kim są faworyci?

fot. Golden Trail World Series / Marathon Du Mont Blanc / Jordi Saragossa

Zapowiada się bardzo mocna rywalizacja, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. Wielu biegaczy, którzy byli w Zegamie, zdecydowało się połączyć dwa wyścigi Pucharu Świata: pośród 25 najlepszych mężczyzn w Zegamie, 20 z nich stanie na linii startu w Chamonix. 17 z 25 najlepszych kobiet również będzie rywalizować o punkty w klasyfikacji generalnej. Zarówno w biegach mężczyzn, jak i kobiet na linii startu pojawi się co najmniej 8 biegaczy z pierwszej dziesiątki. 

  • Rekord mężczyzn: 03:35:20 Jonathan Albon (2022)
  • Rekord kobiet: 04:14:49 Sara Alonso (2022) 

Skład kobiet

fot. Golden Trail World Series / Marathon Du Mont Blanc / Jordi Saragossa

Zaskoczyła wszystkich, wygrywając pierwszy wyścig GTWS, Zegama. Daniela Oemus (Salomon – Niemcy) wystąpi w żółtej koszulce liderki Marathon du Mont-Blanc. Będzie jednak musiała zmierzyć się z Sophią Laukli (Salomon – USA), która zaznaczyła swoją obecność w zeszłym sezonie, wygrywając Stranda Fjord Trail Race i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Caitlin Fielder (Salomon – Nowa Zelandia) będzie chciała poprawić swoje 2. miejsce w Zegamie, zajęła również 2. miejsce w Marathon du Mont-Blanc w 2022 roku. Theres Leboeuf (Leboeuf/Compressport – Szwajcaria) miała świetny początek sezonu z 3. miejscem w Zegamie i będzie również w Chamonix. Zobaczymy również Sylvię Nordskar (Hoka One One/Dælhie, Norwegia), Miao Yao (Salomon – Chiny), Fabiola Conti (Włochy), Ohiana Kortazar (Salomon – Hiszpania), Mathilde Sagnes (Hoka One One, Francja) oraz Tabor Hemming (Salomon – USA).


Skład mężczyzn

fot. Golden Trail World Series / Marathon Du Mont Blanc / Jordi Saragossa

To Manuel Merillas (Scarpa – Hiszpania) będzie miał zaszczyt nosić żółtą koszulkę lidera GTWS po swoim wspaniałym zwycięstwie w Zegamie. Na trasie będzie rywalizował z takimi zawodnikami jak Elhousine Elazzaoui (Pini Mountain Racing – Maroko), który obecnie jest tuż za nim w rankingu i zajął 2. miejsce w zeszłorocznym rankingu ogólnym, Jonathan Albon (The North Face – Wielka Brytania), zwycięzca Marathon du Mont-Blanc 2022 i trzeci w Zegamie w tym roku. Zwycięzca GTWS 2022, Rémi Bonnet (Salomon/Red Bull – Szwajcaria), będzie chciał poprawić wynik zeszłorocznego wyścigu, w którym musiał wycofać się z powodu problemów żołądkowych.

Wśród Polaków na liście startowej są Katarzyna SolińskaMarcin Kubica, Dawid Malina, Bart Przedwojewski, Marcin Rzeszótko, Andrzej Witek.

Zdjęcie „otwarciowe”: Golden Trail World Series / Marathon du Mont Blanc  / Philipp Reiter


Przeczytaj również:


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *